Dziś przeżywamy ostatni dzień obrad Kapituły. Po wczorajszym wyborze nowego Prowincjała, bracia kapitulni powrócili dziś rano do sali plenarnej, aby dopełnić formowania nowego Zarządu. Po krótkim wprowadzeniu duchowym i merytorycznym, rozpoczęła się sesja wyborcza poświęcona Definitorom Prowincjalnym. Głosowanie kanoniczne wyłoniło braci, którzy przez najbliższe lata będą wspierać Prowincjała w kierowaniu naszą wspólnotą.
W wyniku przeprowadzonego głosowania Radnymi (Definitorami) zostali:
br. Tymoteusz Hołozubiec – 1 Radny
br. Jakub Białek – 2 Radny
br. Grzegorz Wielki Kołtun – 3 Radny
br. Eugeniusz Kret – 4 Radny
Nowemu Zarządowi serdecznie gratulujemy i wypraszamy obfitości łask Bożych. Niech Duch Święty prowadzi Was w braterskiej posłudze i daje mądrość w kierowaniu naszą Prowincją przez najbliższe lata.